Web Expert

3D joonisedPalazzo Interiors
Sisekujunduse projekt Palazzo Interiors

Web Expert pöördus Palazzo Interiorsi poole, sest oli vaja teha uue Pärnu kontori sisekujundus. Nad soovisid et ruum oleks ilus, tänapäevane ning mõnus koht, kus arendustiimil töötada.

Web Expert on 15-aastase kogemusega kiiresti arenev tarkvaraarendusettevõte, mille eesmärgiks on luua mugavaid ja efektiivseid IT-lahendusi nii avalikule kui erasektorile. Nende 20 liikmeline tiim sai alustas Tallinna kontoriga. Nüüdseks on nad lisaks rentinud ruumi Pärnu uues ärimajas kolmandal korrusel, et saaks tiimi juurde võtta paar lisainimest.

Lahendus

Objektiks oli umbes 100 ruutmeetrise tühi ruum, välja ehitatud vaid WC. Meie tööplaan oli teha ruumiplaneering, valida värvilahendus ning viimistlusmaterjalid ja planeerida kogu mööbli paigutus.

Olemasolevale WCle planeerisime seinapikendused, et paigutada vastuvõtualasse integreeritud riidekapp ning tekitada ruumi ka teisel pool asuvale kööginurgale, kohvijoomiseks ja lõunatamiseks.

Välikoridorist ruumi sisenedes on esimeseks kohaks vastuvõtu ala. Seal on väike istumisala ning riidekapp, mille joonestasime integreerituna olemasolevale WC boksile lisatud seinapikenduste juurde. Tööpaikade ja vastuvõtuala eraldamiseks lisasime ribiseina, mis laseb privaatselt tööd teha kohe seina taga töötavatel inimesel, samas jätab ruumi alles õhulisuse ja avatuse.

Kuna tiim on veel väike, sai töölauad paigutatud üksteisest veidi eemale, et jaguks ruumi ja privaatsust. Et siiski jätta alles võimalus suhtluseks ning mitte inimesi üksteisest eraldada, lahendasime tööpaikade vahejaotused kunsttaimedega. Samas jätsime kogu sellise paigutuse juures võimaluse lisada töölaudasid juurde, kui tiim veel suurenema peaks. Ruumi õdusamaks ning veidi kodusemaks tegemiseks lisasime seintele meeleolupilte ning kasutasime suurte maast laeni akende eest pehmeid ja looklevaid kardinaid.

Vaatamata sellele et kontorisse, kus töötab vaid arendustiim, kliente tihti ei satu, planeerisime kontori keskele nõupidamiste ruumi. See on vajalik, et vahel töölaudade tagant tõusta ning ühiselt asju üle vaadata ning arutada. Samuti saab seda ruumi kasutada vabas vormis töötamiseks või lihtsalt olemiseks ja puhkamiseks töölaua taga istumisest. Nõupidamiste ruumi vaheseinad on valmistatud eritellimusena koostöös kohalike tootjatega. Materjalidest on selleks kasutatud kirgasklaasi, osaliselt ka spooni. Tõime ka lae veidi madalamale ning tegime ruumile puitkiudplaatidest ripplae. Sisustusest ja mööblist jätsime ruumi lihtsaks, ent hubaseks, planeerides sinna diivanid, taimed ja vaiba, mille väljaotsimise ja soetamisega soovis klient ise tegeleda.

WC välisseina juures on ka väike kohvinurk laua ja toolidega. Kööki me neile kohe ei teinud, ent aitasime selle siiski välja joonistada.

Kontori sisekujundus on väga oluline osa kogu ettevõtte töö toimimisest. Õige planeerimine võib aidata nii töötajate rahulolu parandamise kui ka üldise produktiivsusega. Pidasime Web Experti kontori kujundamisel kinni mitmetest põhimõtetest, millest oleme rääkinud ka oma artiklis “Kontori disain olgu hubane, ent produktiivne”.