Riia maantee elukvartal Pärnus

3D joonisedPalazzo Interiors
ArhitektRein Raie

Pärnu kesklinnas värskendatud Riia maantee 27 maja taha kavandati viiest hoonest koosnevat 40 korteriga elamukvartalit. Algne mõte nendele kaua seisnud, lagunevatele majadele värskendust anda tekkis kinnisvaraarendajal Tõnu Kortsul.

Sellise suure ülesande lahendamiseks võttis ta appi arhitekti Rein Raie, kellel omakorda aitas Palazzo Interiors luua projekti 3D joonised, mille põhjal linnalt ehitusluba taodelda. Etteruttavalt võime öelda, et meie abiga see ehitusluba ka väljastati.

Lahendus

Antud kinnistu moodustasid mitmed erineva suuruse ja stiiliga majad, mis tegid ülesande ehituslikus mõttes veidi keerukamaks. Et luua sellest üks moodne kesklinna elukvartal, oli plaanis kasutada ära olemasolevaid garaažide konstruktsioone, loomaks sinna autodele avatud varjualused. Samuti oli planeeritud õuele laste mängumajakesed ning kogu kvartali ilmestamiseks hoovile ka haljasalad.

Palazzo Interiorsi töö seisnes arhitekti must-valgete eskiiside ning ühe olemasoleva valmis maja põhjal 3D jooniste valmistamine. Eskiisid polnud täielikult valmis, seega tuli paljud kinnisvaraarendaja ning arhitekti mõtted joonistesse panna kohtumistel ja telefonikõnedes saadud informatsiooni põhjal. See kõik tegi ülesande veidi keerulisemaks, kuid nagu juba öeldud siis lõpuks suutsime koostöös algse eesmärgini jõuda ning saada linnalt ehitusluba.