Ruukki Pärnu kontor

Sisekujundus Palazzo Interiors
Töötoolid, tugitoolid www.sitland.com
Klienditoolid, nõupidamiste ruumi toolid www.quinti.com
Kontori kapid ja nõupidamistelauad www.dvo.it
Fotograaf Marie Rosalie Hanni

Ruukki on suur ja rahvusvaheline ettevõte, kellel on kontorid nii välisriikides kui ka Eestis. Eesti kontorid on neil Tartus, Tallinnas, Jõhvis ja Pärnus. Pärnus on neil suur tootmisüksus koos kontoripinnaga, millest viimase renoveerimisega olime meie neile abiks.Tänapäeval ehitatavates büroohoonetes on juba ehitusprojekti tegemisel arvestatud kõiki asjaolusid, mis kuuluvad kontoritöö tegemise nõudmiste hulka. Erilist tähelepanu saavad näiteks kommunikatsioonide lahendused, nagu ventilatsioon, valgustus ja akustika. Selles olukorras oli tegemist rohkem kui 20 aastat vana tootmis ja büroohoonega. Seega oli vaja üks vana ja väärikas kontoripind uuendada tänapäeva kontoritöö vajadustele vastavaks.

Kliendil oli hea nägemus vajalike tööde mahust. Meie töö ei saanud piirduda vaid kerge remondi, viimistluse muutmise ja uue mööbliga, vaid tuli luua täiesti uus konseptsioon.

Kaasaegne ruumiplaneering

Kõnealuses kontoris oli vajadus nii avatud tööalale kui juhtkonna kabinettidele, nõupidamisruumidele ja puhkeruumile. Avatud tööala sai loodud kohta, kus eelnevalt olid veidi kulunud moega kabinetid ja nende ees olev suur tühi koridori ala.

Juhtkonna kabinettide ala vajas helgemat ja valgemat valguslahendust. Plekkprofiilist siseseinad, mis tekitasid ebameeldivat kajaefekti, said asendatud helikindlate klaasseintega. Sinna ruumiossa sai lisaks planeeritud ka uus väiksem nõupidamiste ruum.

Pärnu kontoris on vaja käia kohapeal ka teistel Eesti või välismaa kontorites töötavatel kolleegidel. Seega oli vajadus luua lisatöökohad, kus nad saaksid oma jooksvaid tööülesandeid täita.

Valisime selleks suure potentsiaaliga valgusküllase galerii, mis ühendab meie kliendi kaupluseosa kontoriosaga. Külastavad kolleegid saavad võtta laptopi ja töötada mugavas tugitoolis või sättida end kõrgema laua taha akna alla. Tugitoolis töötava inimese telefonikõnede või videokõnede vaigistamiseks teiste ümbritsevate kolleegide jaoks valisime ka kõrged helisummutavad tugitoolid.

Tihti käivad kontoris töötavad inimesed lõunapausi ajal kohvikus, vahel saab ju kliendikohtumisigi lõunasöögiga koos teha. Meie kliendi kontor asub aga kesklinnast eemal, kus söögikohad jäävad kaugele ning seega võtavad inimesed toidu tööle kaasa. Meie ülesanne oli luua avar puhkeruum, kus lisaks lõunatamisele saab lihtsalt teha pausi, kolleegidega jutustada või lauajalgpalli mängida. Toreda lisana oli selles kontoris ka töötajatele mõeldud saunaruumid, mis said uuendatud.

Kutsuv disainkonseptsioon, materjalid ja viimistlus

Eelnevalt oli kontori stiil aegunud. Paljud ruumid olid hämarad ja sisustatud massiivse tumeda mööbliga. Meie ülesandeks sai luua kaasaegne töökeskkond, kus nii töötajatel kui ka ettevõtte külalistel oleks innustav ja mugav olla.

Suureks muutuseks said põrandatele valitud vaipkatte, mis lahendas nii eelneva akustikaprobleemi kui sai ka inspiratsiooniks kogu uuele kontori värvilahendusele. Eristasime vaiba värvidega erinevad tsoonid – töötsoonid, nõupidamiste ala ning puhkeala. Mõned eraldiseisvad ruumid nagu suur nõupidamiste ruum ja puhkeruum said omale värvilisemad vaibad.

Vaipade värvidest inspireerituna kasutasime avaliku tööala akustika tasakaalustamiseks lakke riputatavaid värvilisi akustilisi paneele. Need ümmargused paneelid moodustasid ümmarguste rippvalgustitega koos mängulise disainkompositsiooni. Lisaks viimistlesime ruumi toestuspostid viimistleti akustiliste ribipaneelidega.

Värviliste vaipade ja valgustite juurde valisime aga õhulise moega monokroomse mööbli. Lisaks rippvalgustitele on peidetud allalastud laeosasse LED-riba valgustus.

Integreerisime kontori töökeskkonda mitmeid tänapäevaseid kontori- ja mööblilahendusi. Kliendi soovil valisime töölaudadeks elektrilised tõstuklauad, et inimesed saaksid teha vaheldust istuva ja seisva asendi vahel – nii ei jää tööpäeva lõpuks selg ja jalad kangeks. Koridoris leidis koha akustiliselt eraldatud kõneboks neile, kellel on vaja tihti kõnesid teha.

Kuna kliendi soov oli tuua väljast tuppa ka looduse temaatikat, kasutasime galeriis ja väikeses nõupidamisteruumis samblapaneele vaheldumisi akustiliste ribapaneelidega. Lisasime looduse motiive ka kõigisse renoveeritud tualettruumidesse.

Kaasaegne kontorimööbel sai valitud Palazzo Interiori poolt maaletoodavate tootjatelt:
Töötoolid, tugitoolid: www.sitland.com
Klienditoolid, nõupidamiste ruumi toolid: www.quinti.com
Kontori kapid ja nõupidamistelauad: www.dvo.it