Ühekordne eramu Pirita mändide all

Sisekujunduse projekt Palazzo Interiors: Airita Aim ja Reena Rist

Objektiks oli looduse keskel asuv eramu Pirita kaunite mändide all. Seega interjööri üldkontseptsiooni ja meeleolu valikul oli rõhk loodusel ja rohelusel. Selleks kasutasime nii looduslähedasi värvitoone, erinevaid naturaalseid viimistlusmaterjale kui ka dekoratiivseid taimi. Lisaks akendest paistvale kaunile loodusele toovad seda tuppa ka suured katuseaknad elutoas ja SPA-s.Kliendiks on disainiteadlik ja kvaliteeti hindav perekond. Majal on väga huvitav ja praktiline põhiplaan, sest kuigi selle pindala pole väga suur, on kõik vajalikud ruumid selles olemas. Oma koha leidis isegi avar kodune SPA.

Majas on lisaks köögile ja elutoale ka 3 magamistuba, kabinet, 2 pesuruumi, saun ja basseini ruum.Kuna pere lapsed on juba täiskasvanud siis lastetubade asemel kujundasime hoopis 2 väikest külalistetuba.

Elutuba on eraldatud köögist vaheseinaga. Seda nii selleks, et eraldada kogu toiduvalmistamise melu mõnusast lõõgastumiskohast kui ka toidulõhnade levimise takistamiseks. Elutoa suurtest maast laeni akendest avaneb vaade imelisele õuealale. Selle vaate ühiseks nautimiseks paigutasime akna ette pikendatava söögilaua. Et laua pikendamisel ja nihutamisel ebamugavusi vältida, jätsime elutoa interjöörist välja suuremad rippuvad dekoratiivsed valgustid.

Elutoa rõhukohaks valisime kamina kõrval oleva TV seina. Muutsime traditsioonilise teleri vaatamise nurgakese kohaks, mis toob ühte kokku terve kodu iseloomu – kaminasuu pikendus sai muundatud TV seina ehtivaks taimeriiuliks.

Lisaks hallikatele põhitoonidele kasutasime ka rohelist ja sinist, mis esinevad nii pesuruumides kui ka magamistubades. Ruume ühendav viimistluspindade materjal on hall tamm. Roheluse teema jätkamiseks tõime viimistlusmaterjalidena sisse taimemotiividega keraamilised vannitoaplaadid, veekindla tapeedi SPA-s ning tapeedid magamistubades. Elegantsust ja hubasust lisavad interjöörile hoolikalt valitud kardinad ja vaibad.

Koos pererahvaga sai põhjalikult läbimõeldud kogu eritellimusmööbel. Arutasime detailselt läbi kõik mööbli eripärad, et tulemus oleks võimalikult praktiline ja mahukas, ent siiski ajatult esteetiline.