Palkmaja Pärnumaal

Sisearhitekt Airita Aim
Eritellimusmööbel, disainmööbel Palazzo Interiors

Looduskaunis Kabli ranna ääres asuv palkmaja on suurepärane paik, kus suurema seltskonnaga veeta nädalavahetust või puhkust.

Lahendus

Tegemist on freespalk majaga, mis planeeriti kohe puhkemaja või suvila eesmärgiga. Palazzolt sooviti majale kogu sisearhitektuuri ja disaini ning meile anti kogus disainiprotsessis vabad käed. Majas on 3 magamistuba, saun ning vannituba 2 valamu, duši ja suure mullivanniga.

Koostööga alustasime siis, kui maja seinad olid juba püsti – seega valguslahenduste ja elektrilahenduste planeerimisel tuli leida lahendusi, kuidas paigutada kõik nii, et juhtmed kusagilt paista ei oleks. Näiteks sai mõningad valgusallikate juhtmed vedada nii, et neid sai peita aknapõse sisse. Ka magamistoas leidsime probleemile hea lahenduse – valisime kõrge voodipeatsi, mille taha seinalambi juhtmed vedada saime.

Kuna kohake asub kaunis Kabli rannas, jätsime materjali valiku väga looduslähedaseks ja kvaliteetseks. Kasutasime puitu, kivigraniiti, looduskivi ja klaasi. Kuna enamasti on palkmaja seinad ja tihti ka laed vaid puidust, võib ruumide üldmulje tavaliselt tunduda veidi kitsa ja saunalikuna. Et seda tunnet leevendada ja muuta kogu maja olekut elegantsemaks, toonisime puidust seinu ja lagesid erinevate puidutoonidega.

Kogu maja mööbel on enamjaolt eritellimusmööbel. Samuti on kasutatud veidi ka disainmööblit Itaalia ja Hispaania tootjatelt.

Selle sisekujunduse üks peaelementidest on elutoas kamin. Samuti on oluline ja silmapaistev element kamina ja köögi vaheline sein, millele üks meie kolleegidest käsitsi maalingu meisterdas.

Lisaks maja sisekujundusele ja disainile osalesime maja ümbruse disainis. Koos maastikuarhitektiga saime planeerida kogu hoovi ja õue välimuse. Samuti projekteeris Palazzo suvila juurde ka grillimaja, kus mõnusalt aega veeta.