Habitare 2019 ühine messiboks Pärnu firmadele

Messiboksi kujundus Palazzo Interiors

Juba mitmendat aastat järjest toetab Pärnu linn kohalikke väikeseid disainiettevõtteid Soomes toimuval Habitare disainimessil. Seegi kord oli nende ühine messiboks meie disainitud.


Messiboksi atraktiivseks muutmiseks analüüsisime eelmisel aastal tehtud boksi ja otsisime ideid iga ettevõtte omapära esitlemisele, hoides kõike siiski ühtse tervikuna. Kuna esindatud tooted olid kodutooted, siis võtsime disainikonseptsiooni aluseks kodu. Ühine messiboks oli maja kujuga, mille seinad olid avatud ning mille valged talad raamisid kaunilt nii siseruumi kui ka välisruumi disaintooteid.

Iga ettevõtte toodete juurde planeerisime lisaks juuresviibivale disainerile kirjalikud tutvustused, taustalood ja pildid. Et kõiki eraldi veelgi rohkem esile tuua, valisime üldvalgustusele lisaks tutvustustele ja toodetele suunatud valgused. Sellise helge, heleda ja hästi valgustatud boksidisaini puhul said disainerite erksad ja värvilised tooted mööduvatele messikülalistele kenasti silma paista.

See aasta osalesid Habitare disainimessil järgmised Pärnu disainiettevõtted: Pesuliisu, Vaas&Vaas, Pehmö, Jalg, Neeledesign. Tagasiside ettevõtetelt endilt oli ülimalt positiivne. Öeldi, et boks aitas nende tooteid väga edukalt presenteerida ning kutsus inimesi kergesti uudistama.

Piltide autor Kati Vaas.