Eramu Pärnu jõe kaldal

SisearhitektAirita Aim
ArhitektTanel Tuhal
DisainmööbelPalazzo Interiors
KardinadisainKaunid Kardinad

Maja Pärnu jõe kaldal – kas pole mitte perfektne? Maaliline vaade, vaikne naabruskond, hea võimalus kiireks supluseks, samal ajal on kesklinn väikese jalutuskäigu kaugusel. Just sellises kohas asub üks modernse arhitektuuriga värskelt valminud maja, milles elab 5-liikmeline pere. Peres on ema, isa, kaks väikest tüdrukut ja teismeline noormees.

Lahendus

Arhitekt Tanel Tuhali poolt projekteeritud ühekorruseline eramu on 5-toaline, kõrgete lagede ja suurte akendega. Majas on avatud köök-elutuba, 4 magamistuba, saun, pesuruumid ja panipaigad. Ruumidesse pääseb tervet maja läbiva ristküliku kujulisest koridorist. Maja keskel on pesuruumid ja tualett.

Maja üldine värvigamma on rahulik, läbivaks teemaks valisime naturaalse tamme. Selle tasakaalustamiseks on erinevates toonides hallid ning mõned aksentvärvid. Seinad jätsime valgeks, et lasta tammel särada.

Kuna pereliikmeid on 5 siis on palju ka esemeid, mille ära panemiseks ja hoiustamiseks tuli planeerida asjakohaseid ja praktilisi panipaikasid. Küllaltki avarasse esikusse sai tavapärase liugustega kapi asemele planeerida käändustega kapi. Samuti andis eriline majaplaan luua ka huvitavaid valguslahendusi koridorides. Klassikaliste spotvalgustite asemel kasutasime seina ja koridori lagedesse integreeritud ledribasid.

Köök ja söögituba on liidetud üheks kompaktseks ruumiks, kuhu projekteerisime kõrge köögimööbli. Pererahva sooviks oli, et köögis oleks mustast klaasist, peegeldusega külmkapp. Söögituppa polnud vajagi paigutada rohkemat kui suur söögilaud ning toolid, et pererahvas mahuks ühiselt einestama.

Elutoa kujundasime mõnusaks kokkusaamise kohaks, kus kõik pereliikmed saavad veeta aega oma meele järgi, olles samal ajal siiski üksteise seltskonnas. Mööbli valisime kohalikelt tootjatelt, diivanid ja diivanilauad Softtrendilt, vaip ja seinamaal Eesti disaineritelt. Hubasust ja kodutunnet annavad juurde mänguline valguslahendus, kamin ning kardinad Kaunid Kardinad valikust. Kardinavalik võib esmapilgul tunduda üllatav, kuid tegelikult on selles oma nipp, mida Palazzo disainer Airita Aim kasutab: selline suuresilmaline võrk paistab läbi ning ei varja vaadet, samas pimedal ajal loob must aknakate toas hubase mulje.

Väiksema tüdruku tuba – helge, lapsemeelne, värviline. Selle toa kujundamisel aitas palju kaasa seesama väike neiu, kellele tuba tegime. Tema valis välja nii laelambi kui ka kapi värvi, kus kõik vajalik oleks talle mugavalt kättesaadav. Samuti valisime tüdruku mugavuse huvides tuppa Rooma kardinad, mida oleks tal lihtne liigutada.

Suurema tüdruku toas on teemaks mündiroheline – see oli tema kindel soov. Samuti oli tema unistus saada oma tuppa tähistaevas. Selle soovi täitmiseks paigaldasime voodi kohale erinevate suurustega kristalsed ledlambid.

Perepoja huvi on tennis – sellest inspireerituna valisime toa seinale esidisainiga suure pildi, millel on kujutatud tennisepall. Kogu toa mööbel on Palazzo arhitektide projekteeritud ning kohalike meistrite valmistatud. Veidi erilisem disainelement on riidekapi uks, mis on valmistatud mustast MDF mööbliplaadist ning mille uksed avanevad sakikujuliselt.

Pesuruumi disaini jätsime väga lihtsaks. Ainukese disainilise eripärana lisasime tammepuust dekoratiivse ribiseina.

Külaliste tualett – see on ruum, kus annab külalisi väga positiivselt üllatada. Valisime sinna huvitava kujuga keraamiline plaadi, mida kasutasime nii seinas kui põrandal. Sama kujundit kasutasime ka erinevate ruumi ilmestavate detailide valikul. Värvigammalt on kõik tagasihoidlik, aga wow-efekt tulebki eripärasest plaadikasutusest ja detailidele rõhumisest.

Nagu kõik head tööd, on seegi kodu valminud koostöös pererahvaga. Nad teadsid, mis neile meeldib ja andsid meile üldise liikumissuuna koos väikeste erisoovidega, piiramata meie loomingut ja ideid.