Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Sisearhitekt Mari Kurismaa
Lettide mööbel, komposiit Palazzo Interiors

Regionaalhaigla sisekujundusprojektile tarnis Palazzo kliendipinnad ja mööbli õepostidele. Kliendipindadeks kasutati komposiitmaterjali. Sama materjali tarnis Palazzo projektile ka Regionaalhaiglas asuva sisebasseini välisserva pinnaks.

Lahendus

Palazzo abi selle projekti juures võeti kasutusele, kui pakkusime Regionaalhaigla sisekujundusarhitektile vaatamiseks meie tarnitavat komposiiti, mis tal materjalina mitmetesse kohtadesse juba planeeritud oli.

Komposiit on kergesti puhastatav, veekindel ning erinevatesse kujudesse vormitav materjal, mis sobib väga hästi haiglatesse ja laboratooriumidesse nii tööpindadeks kui ka kliendipindadeks registratuurides ja õepostidel.

Sisearhitekt disainitud õepostid ning kliendipinnad olid planeeritud kumeraks ning väga erinevate kujudega, seega kompsiit sobis materjaliks suurepäraselt. Kuid kuna tavapärasest erinevad lahendused nagu kumerate nurkadega komposiidid on ebamugav töö ehitajale ja paigaldajale, tuli näha vaeva, et töö oleks siiski tehtud korralikult.

Nagu alati, oli hea tunne näha, kuidas disaineri paberile pandud mõtted on valitud materjalide ja lahenduste kombineerimisel tehtud reaalsuseks.