Maja Harjumaal

Sisekujundus Palazzo Interiors


Noorele kolmelapselisele perele kuuluv ühekorruseline maja asub vaikses aedlinnas, Tallinna külje all. Meie esmasel kohtumisel tellijatega arutasime, et kodu peaks olema praktiline, samas julge ja mängulise värvilahendusega. Sisekujundustiim tõi sisse julgemaid lahendusi ja disainielemente, muutes kodu tavapärasest rahulikust ja skandinaavia stiilist eristuvaks ning värviküllaseks.

 

Köök ja elutuba on avatud planeeringuga, kus keskseks elemendiks on suur ja praktiline köögisaar. Kõrge katuslaega ruumi valiti õhupuhastaja, mis on tööpinda integreeritud. Sellega välditi massivset laest rippuvat konstruktsiooni, mille asemele tulid hoopis laest alla rippuvad õhulised, deporatiivsed valgustusega riiulid. See oli üks osa sellesse majja kavandatud ja hoolikalt läbimõeldud valguslahendusest. Elutuppa sai planeeritud rippuvate dekoratiivvalgustite kompositsioon. Köögi osa on valgustatud alla poole toodud siinivalgustitega.

Üheks söögitoa pärliks on kirju kivimustriga keraamilise lauaplaadiga söögilaud, mis on osutunud pere lemmikuks. Elutoas on mitmesugused istumisvõimalused, tugitooli polster on kahepoolselt kasutatav, võimaldades muuta ruumi meeleolu.

Koridoris on nähtamatud lengideta uksed. Ühes seinas said need viimistletud dekoratiivvärviga. Väikese WC muutsid isikupäraseks dekoratiivne Karmani Gorilla lamp ning komposiidist valmistatud eritellimusvalamu.

Kodus on kokku kolm lastetuba, mille jaoks valmis eriprojektiga mööbel ja erilised, spetsiaalselt iga toa jaoks disainitud vaibad vastavalt sisekujundustiimi joonistele. Need on kui kirss tordil, ilmestades ja lisades eripära igasse tuppa.

Sauna-, majapidamis- ja pesuruum on hubane ala, kus kogu pere saab korraga tegeleda erinevate tegevustega ilma järjekorras ootamata. Leiliruumist läbi klaasseina avaneb vaade terrassile. Sauna eridisainis on astmed ja lava joonistatud veidi nurga alla.

Peamagamistoas on sisse toodud asümmeetriat. Seintel on kasutatud dekoratiivvärvi ja ribipaneeli. Selle magamistoa juurde kuulub täiusliku planeeringuga privaatne luksuslik vannituba. Selle ruumi üheks luksuslikuks elemendiks on Dektonist eritellimusel valmistatud valamud, mida täiendavad eritellimusel valmistatud peeglikapid.