Eestis on 2019 aasta lõpu seisuga ametlikult registreeritud 1000+ iduettevõtet. 2019. aastal asutati nendest 150. Nendes ettevõtetes töötab kokku ligi 6000 inimest. Paljud nendest ettevõtetest kasvavad kiiresti ja palkavad inimesi juurde igal aastal. See esitab suuri väljakutseid kohalikele kinnisvara arendajatele, arhitektidele, disaineritele ja büroomööbli ning eritellimusmööbli valmistajatele.
Uute ettevõtete asutajate puhul on üldjuhul tegu teadlike klientidega, kelle eesmärk on meelitada ligi talente ja pakkuda nendele loovust toetavat töökeskkonda. Olulist rolli mängivad ergonoomika, ruumide müratase, läbimõeldud valgustus, mugavus ja praktiline ruumide jaotus.
Kaasaegsel idufirmal on tihti vaja oma kontori sees lahendada paralleelselt mitmeid olulisi ülesandeid. See seab sisearhitektile tõsise väljakutse: kuidas luua selline keskkond, kus inimesed saavad teha efektiivset koostööd, samal ajal leides võimalust eralduda ja keskenduda. Teine oluline aspekt on kindlasti ka tööaeg, mis on tihti normeerimata. Vahel me näeme seda, kuidas ajurünnakud kestavad poole ööni või kuidas klienditugi töötab mitmes ajavööndis.
Meie meeskond omab pikaajalist kogemust selliste probleemide lahendamisel. Palazzo Interiors asutajate hulgas on ka iduettevõtete asutaja ja juht. Selline tagasiside enda tiimi sees on eriti väärtuslik ideede ja kontseptsioonide loomisel. Ning loomulikult on igal sellisel ettevõttel ka oma eripärad, välja kujunenud või kujunemisjärgus kultuur, domineerivad värvilahendused logodel, valdkonnad ja turusegmendid, mis dikteerivad ka sisekujunduse elemente.
Projekteerisime ja visualiseerisime oma tiimiga sisearhitektuurset idee-lahendust Eesti ühe suurima ja kiiremini kasvava startupi Monese jaoks.