Penthouse Pirital

Sisearhitekt Airita Aim
Eritellimus- ja disainmööbel Palazzo Interiors

Pole palju kohti, kus saaks nautida nii mugava katusekorteri mõnusid kui ka head vaadet. Siiski suutsime selle unelma täita ühes Pirita kodus.

Lahendus

Palazzo sisearhitekt Airita Aim’i ülesandeks sai katusekorterist vormida võimalikult eksklusiivne ja mugav eluruum.  Kokku on korteri pinda 300m2, lisaks veel 70m2 rõdupinda. Ülesande täitmisele andis indu suuremate eelarvepiirangute puudumine, mis on ilmselt iga sisekujundaja harva täituv unistus. Omaniku sooviks oli modernseses skandinaavia stiilis korter ilma ühegi ümara vormita, loomulikult tuli seda soovi järgida.

Alustuseks loodi ühekorruselisele korterile teine korrus, peamiselt lisamagamistoa tarbeks. Kogu magamistuba sai valge kuue. Toa tagasein ehk voodipeatsi poolne sein on polsterdatud vinüülkattega ning dekoratiivse katte said ka ruumis esilekerkivad ventilatsiooni- ja muud torud. 6cm paksused kaldklaasaknad võimaldavad mõnusat pikutamist ja mere nautlemist otse klaasi peal. Meeleolu lisab veelgi põrandat kattev liivaluiteimitatsiooniga (eritellimustööna Valley’s valmistatud) naturaalvillast vaip.

Korteri teine magamistuba on tumedamates pruunides toonides, kontrastiks valge ja kreemikas. Voodipeatsit ehib eksklusiivne nahkpolsterdus ja öökapi kohal ripuvad omanäolised vineerist valgustid.

Korteri kõige helgem ja päikesepaistelisem ruum on lastetuba. Põrandat katab hele lehiseparkett. Tõsist väljakutset sobiva sisekujunduslahenduse leidmiseks pakkusid toa 6 nurka. Iga nurk on toa keskpunktist erineval kaugusel. Lõpplahendusena tekitati tuppa nurki isegi juurde. Pretensioonitule heledale seinale lisavad aktsenti väikesed rohelised, kollased, sinised värvilaigud riiulite ja ratastel panipaigakastide näol. Tõeline vaatamisväärsus on helesinist taevast kujutav pinglagi, mis peale hoolikat valimist telliti Viesta Desing’ist. Nutikalt on  valgesse seina sulandudes ära peidetud garderoob, mille ust saab vajadusel kasutada kriiditahvlina.

Korteris on kaks vannituba. Esimese vannitoa pooled seinad on peaaegu valged, teised tumepruunides toonides. Seinakattematerjalina on kasutatud täismass keraamilist plaati. Müstiliseks ja salapäraseks teeb ruumi ühes seinas tumedal taustal ilutsev puudesiluett, mida veelgi võimendab üle terve seina laiuv peegel, tõeline sisekujunduse meistriklass. Hästi tulevad vannitoas esile korteris läbivalt kasutatud nurgelised selgepiirilised vormid, alustades kraanikausist-segistist lõpetades kandilise santehnikaga. Teise vannituppa on oma koha leidnud aurukabiin, kus vajadusel saab ennast ilma aurutamata ka pesta.

Viimaks jõuamegi korteri südame juurde ehk elutuppa, kus automaatselt langeb pilk kaminaseinale, mida kaunistab naturaalne liivakivi. Liivakivi on kasutatud ka köögi ja esiku põrandal. Kamina all olev hele plaat on betoonist valatud kohapeal. Elutoa põrandal on tume tammelaud-parkett, millele pimedas lisavad kauneid valgusvihke süvistatud rgb valgustid. Kardinad tundusid ruumi liigsed, kuna meri on põhjasuunal ja päike tuppa ei paista. Pealegi ei tahaks nii kaunist vaadet varjata.

Koostöös arhitekti Riho Jagomäega planeeriti korterisse kolm laeakent, andmaks lisaväärtust ja –valgust kogu ruumile. Lisaks on akende perimeetritesse  peidetud hulgaliselt valgusteid, et tuua tuppa tõeline päikesepaiste ka kõige pimedamal talveajal.

Roheluse ja looduslikkuse lisamiseks on nii korteris sees kui terrassil kasutatud Shi-Shi kunstlilli ja puid, mis on ainuke mõistlik valik, kuna tegemist on ikkagi firma apartement-korteriga. Kogu katusekorter on nagu unistuste täitumine, kui ainult seda suveilma rohkem oleks.