Sisustussalongi edulugu: Palazzo 20-aastane areng

Lisatud 05
juuni
2024

Palazzo Sisustussalongi loomine

Palazzo Sisutussalongi avamine 2004
Palazzo Sisutussalongi avamine 2004. Airita ja Veronika
Esimene müüdud köök 2004
Esimene müüdud köök 2004


Airita karjäärimuutus sisearhitektuuris

Kõik algas siis, kui kahte last kasvatav pereema otsustas, et on muutuste aeg, ja suundus õppima sisearhitektuuri. Airita oli varem lõpetanud rõivakunsti eriala, kuid juba lapsepõlvest alates meeldis talle kujundada ruume ja joonistada. Seega tundus sisearhitekti eriala väga õige suund. Umbes samal ajal oli tema abikaasa Aleksander töölähetusel tutvunud maineka mööblikaupmehega, kellega vesteldes sündis idee luua Pärnusse disainmööblit ja sisearhitektuuriteenust pakkuv stuudio, kus kliendid saaksid võtmed kätte lahendusi koju ja büroosse. Nii sündis Palazzo Sisustussalong.

Sisustussalongi avamine Pärnus

Entusiastlik ettevõtlik pere asus otsima sobivaid partnereid, kes suudaksid neid projekte realiseerida, ning abi ei pidanudki kaugelt otsima. Mõni kuu hiljem, pärast pikki unetuid öid ja ajurünnakuid koos tehase disainerite ja omanikega, avati Pärnus uues kaubanduskeskuses Kaubamajakas sisustussalong kus pakuti Läti erimööbli tootja “Larme” mööbli kollektsioone. Ajastus oli õige – 2004. aasta juunis kasvas Eesti majandus jõudsalt ja turul oli suur nõudlus kvaliteetse kinnisvara ja kaasaegse disaini järele. Palazzo Sisustussalong oli valmis seda nõudlust rahuldama.

Palazzo sisustussalong 2004
Palazzo sisustussalong 2004
Palazzo sisustussalong 2004

Palazzo kasv ja laienemine Tallinnasse

Asutajate üllatuseks osutus nõudlus nii suureks, et tuli hakata mõtlema tiimi kasvatamisele. Esimesed kliendid olid loomulikult pärnakad, kuid palju oli ka neid, kel Pärnus oli suvekodu ja kes ise elasid mujal, Tallinnas, Tartus, Helsingis. Nii levis sõna uuest disainmööbli salongist inimeselt inimesele ja see tõi kohale üha rohkem tellimusi.

Mingist hetkest jõudsid sisustussalongi asutajad arusaamisele, et Tallinnas elavate klientide hulk on kasvanud nii suureks, et aeg on avada sisustussalong Tallinnas. Selleks ajaks oldi juba käidud Milano mööbli- ja disainimessil iSaloni, kus tekkisid uued sidemed ja partnerlused. Toodete portfooliosse lisandus hulk mainekaid Itaalia mööblitootjaid, üks nendest kaubamärkidest, mis Eestisse imporditi ja mis on jätkuvalt väga uuenduslik ja nõutud, on Mobilficio San Giacomo.

Laienemine Soome

2008. aastal otsustati laieneda ka Soome, kus sel ajal sai realiseeritud mitmeid toredaid projekte. Avati oma näidisteruum Ideakeskuses Tampere lähistel, kuid see projekt tuli lõpetada enne, kui see korralikult käima sai. Majanduslangus tabas Soomet kiiremini ja valusamalt kui Eestit. Vaatamata näidisteruumi sulgemisele teostab Palazzo Interiorsi sisustussalong sellegi poolest põnevaid töid nii põhjanaabrite juures Soomes ja Rootsis kui ka mujal Euroopas.

Koostöö Itaalia mööblitootjatega

Kuna Läti partnerid ei tulnud enam kasvava nõudlusega toime mõistlikus ajaraamistikus, oli vaja operatiivselt leida sobiva hinna ja kvaliteedi suhtega köögimööbli valmistaja. Nõnda jõudis Eestisse ka Antares Cucine, mis on ka täna jätkuvalt väga konkurentsivõimeline partner. Itaalia valmistajate vaieldamatuks tugevuseks on kogu Itaalia mööblitööstuse kontsentreeritus tootmispiirkondades. Kõrvuti asuvad mööbliplaadi, furnituuri ja viimistluse tootjad, mis võimaldab toota väga kuluefektiivselt. Ajaloolised traditsioonid, erakordne disainikoolkonna järjepidevus ning investeering tootmise automatiseerimisse kindlustavad taskukohaseid hindu, suurepärast disaini ja mõistlikke tarneaegu. Palazzo Interiorsi sisustussalong on Itaalia koostööpartnerite üle väga uhke.

Majanduslanguse mõju ja strateegilised muudatused

Vahetult enne 2008-2009. aasta majanduslangust töötas meie sisustussalongis 13 inimest ja peamiseks müügiartikliks olidki korterite ja eramute Itaalia eritellimusmööbel siin ja seal kerkivatesse uusarendustesse. Disaineri hing aga igatses täislahendusi ja väljakutseid pakkuvaid suuri ja põnevaid töid. Kui majanduslanguse eel tehti mõned struktuursed muudatused, otsustasid pereäri omanikud riskide maandamiseks sulgeda rendipindadel olevad stuudiod ja investeerida oma ruumidesse Pärnus, kus Palazzo Interiors sisustussalong toimetab tänaseni.

Palazzo Sisustussalongi meeskond 2007

Need strateegilised otsused hoidsid ära kõrged äririskid ja andsid võimaluse keskenduda just sellistele töödele, mis pakkusid sisearhitektidele kõige enam rahuldust. Mööbli tellimuste hulk vähenes, kuid sisearhitektuursete projektide ruutmeetrite hulk kasvas märgatavalt. Seda tunnustas paaril korral ka Äripäeva Gaselli kongress, kus tunnustati kohalike ettevõtjate jätkusuutlikku kasvu. Palazzo Interiorsi sisustussalongi tiim on väga uhke ja samas ääretult tänulik võimaluste eest osaleda põnevates projektides ja kujundada üüripindasid, kodusid, kontoreid, äripindasid, hotelle, restorane, lasteaedu ja suuremaid kortermajade siselahendusi. Nii mõnigi kord on tellijad andnud täiesti vabad käed ning tunnistanud hiljem lõpptulemusi suurepärasteks.

Pidev areng ja tulevikusuunad

Loomulikult on kõigi projektidega, kus on kaasatud rohkem kui kaks inimest, seotud ka suuremad ja väiksemad riskid. Professionaale eristab see, et nad tajuvad võetud riskide suurust ning vastutavad oma osa eest projektis, olles alati valmis kompromissideks partnerite ja sisustusettevõtetega. Fookuses on vaid rahulolev tellija.

Palazzo Interiorsi sisustussalongi tiimi oluliseks fookuseks on pidev areng, enesetäiendamine ja uudishimu säilitamine. 2023. aasta talvel läbis ettevõte edukalt Digitaliseerimise Meistriklassi, mille tulemusena käivitati e-pood, uuendati ettevõtte veebileht, töötati välja uus turundusstrateegia ning suunduti kasvule vaatamata 2022. aastal alanud majanduslangusele. Viimaste aastate turbulentne majandus-poliitiline kliima on avaldanud negatiivset mõju paljudele ehitus- ja arhitektuurivaldkonna ettevõtetele.

Palazzo Interiors EAS Digitaliseerimise Meistriklass 2023. Mentor Juhan Pukk Flowitist

Ettevõte teeb edukalt koostööd mitmete hinnatud sisearhitektidega, olles abiks mööbli projekteerimisel, sisustuse valimisel ja tarnimisel ning paigaldusel. Selline koostöö on kasulik kõigile osapooltele, sest 20 aasta jooksul on Palazzo arendanud väga laia hankijate võrgustiku ja suudab mitmekesistada pakutavat mööblit ja sisustuselemente.

Koostöö Eesti sisearhitektidega
Koostöö Eesti sisearhitektidega

Meie sisustussalong on leidnud oma tugeva niši selle turbulentsi keskel. Olles paindlik ja kiiresti muutustele reageeriv, suudame edukalt navigeerida karide vahel ning peagi 20 aasta jooksul pakkuda oma uutele ja püsiklientidele suurepärast sisekujunduse teenust ning väga laia tooteportfelli. Siia lõppu tuleks vist märkida, mitu tuhat ruutmeetrit äri- ja elamispinda on selle 20 aasta jooksul kujundatud ja sisustatud, aga noh, kes seda ikka enam kokku lugeda suudaks?

Tänaseks on uus suund pakkuda klientidele sisearhitektuurseid lahendusi ja disainmööbli müüki ning paigaldust ka mujal Euroopas. Palazzo Interiors sisustussalongi tiim on avatud uuteks põnevateks väljakutseteks!

Kui antud artikkel tekitas sinus mõtteid või ideid, mida sooviksid meiega arutada, võta meiega ühendust.