Odav köögimööbel – on see ikka alati odav?

Lisatud 01
juuni
2023

Köök on kodu süda – see on koht, kuhu kogunetakse sööma, vestlema ja kvaliteetaega veetma. Seetõttu on oluline, et köögimööbel oleks praktiline, vastupidav ja stiilne. Kuid kvaliteetse köögimööbli hind võib eelarvamustes tunduda kulukas, eriti kui eelarve on piiratud. Odav köögimööbel võib tunduda hinna poolest ahvatlev, kuid kas see on alati parim valik?

Enne, kui otsustate kas valida odav või kvaliteetne köögimööbel, esitage endale järgnevad küsimused:

Millistest materjalidest on kvaliteetne köögimööbel valmistatud?

Materjalid mängivad olulist rolli köögi sisustuse kvaliteedis, vastupidavuses ja välimuses. Vastupidavad köögimööbli materjalid on olulised nii konstruktsioonis kui ka viimistluses, et tagada mööbli pikaajaline kasutusiga ja välimus. Siin on mõned materjalid, mida peame köögi sisustuse jaoks vastupidavaks:

Melamiin

Mööbliuste ja karkassi puhul on soodsaim lahendus sageli melamiin. Eriti noortele peredele, kel on kodus väikesed lapsed või koduloomad, soovitame tõsiselt kaaluda melamiinist uksi. Tootjate valikus, kellega meie koostööd teeme, on formaldehüüdivabad mööbliplaadid, mis on ohutud väikelastele, keskkonnale ja ka teile endile. Melamiinist uste kasutamisel on valida mitmeid erinevaid dekoore, olgu selleks siis puiduviimistlus, ühevärviline, matt, läikiv või isegi kivimustriga melamiin. Tähelepanu tasub pöörata sellele, et melamiin on väga vastupidav materjal. Seega, kui kodus juhtub olema lapsi, kes mänguasjadega uksi “katsetavad”, või lemmikloomi, kes uksi kraabivad, siis melamiinist uksed osutuvad suurepäraseks valikuks.

Kõrgsurvelaminaat

Kõrgsurvelaminaat on väga vastupidav materjal, mida kasutatakse sageli nii köögimööbli töötasapinna kui ka uste pinnakatetena. Tänu oma erakordsele tugevusele ja vastupidavusele kahjustuste suhtes on see populaarne valik mitte ainult avalikes kohtades, nagu lasteaiad, vaid ka kodudes. Kõrgsurvelaminaat on plastikuliik, mis on muudetud väga tugevaks survega, muutes selle eriti vastupidavaks. Brändide seas, nagu näiteks Fenix, on laminaatplaadid, mis on näpujäljevabad ja mida on võimalik kahjustuste korral taastada. Kõrgsurvelaminaadist tööpinnad on levinud valik ka seetõttu, et need on soodsad, kvaliteetsed ja niiskuskindlad. Sellest tehakse ka valamuid, pakkudes ühtlust ja tugevust igas köögis.

Alumiiniumkärjetäidis

Alumiiniumkärjetäidisega uksed on kõige uuem ja innovaatiline lahendus köögimööbli turul. Need uksed valmistatud vastupidavast alumiiniumkärjest, mis on kaetud puiduspooniga, keraamikaga, klaasiga või värvitud MDF plaadiga, pakkudes suurepärast tugevust ja vastupidavust. Varem ulatusid tüüpilised uksepaksused kuni 25mm-ni, kuid tänapäeva innovatsiooni vaimus, mis püüdleb võimalikult õhukeste, kuid samas vastupidavate lahenduste poole, on välja töötatud 12mm paksusega alumiiniumkärjetäidisega uksed. Eesti turul on kaks sellist tootjat ja nende populaarsus on kasvanud koos triibufassaadide trendiga.

Puitlaastplaat

Puitlaastplaat on üks levinumaid materjale mööblitootmises, mida sageli kasutatakse uste, riiulite ja kappide valmistamiseks. Selle struktuur koosneb pressitud puitlaastudest, mille tõttu võib viimistlemata plaadi pinnal näha erinevaid kiude. Kuigi see materjal võib olla vastupidav ja sobib paljudele rakendustele, on selle peamine nõrkus tundlikkus vee suhtes. Kui puitlaastplaat saab märjaks, võib see paisuda ja deformeeruda, mistõttu tuleb seda hoolikalt viimistleda ja kaitsta. Selleks kasutatakse vastavaid kante ja liimi.

Puitkiudplaat ehk MDF

Puitkiudplaat ehk MDF (Medium Density Fiberboard) on materjal, mille puhul on puitkiud ühtlaselt pressitud, moodustades jämeda papi sarnase struktuuri. Erinevalt puitlaastplaadist on MDF püsivama struktuuriga ja talub paremini nii temperatuuri muudatusi kui ka niiskust. See omadus muudab MDF-i suurepäraseks valikuks mitmesuguste mööblitükkide, sealhulgas värvitud uste valmistamiseks, kuna selle pind võib olla läikiv, matt või struktureeritud. Kuigi MDF kardab samuti vett, ei puutu see viimistluse korral tegelikult veega kokku, mis aitab kaasa selle vastupidavusele.

Täispuit

Täispuit on luksuslik ja kvaliteetne materjal, mis kuulub kõrgemasse hinnaklassi. Täispuit saab olla osa konstruktsioonist või leida kasutust tervikuna, näiteks täispuidust köögikappides. Täispuitkarkassid valmistatakse kolmekihilisest tisleriplaadist, mis tagab mööbli vastupidavuse ja stabiilsuse. Kuigi mõned kliendid eelistavad esialgu täispuitmööblit, jõuavad nad tihti praktilisuse tõttu siiski melamiinist mööblini. Kui rahakott kannatab, on täispuitkarkassiga mööbel kindlasti kaalumist väärt investeering.

Kivi

Kivi on kategooria, mis hõlmab mitmesuguseid materjale, sealhulgas kvartsi, marmorit ja graniiti. Nende looduslike kivide hulgas on kvarts eriti populaarne, kuid marmor on silmapaistva ilu tõttu samuti hinnatud valik. Marmor on tööpindadena trendikas, kuid oma õrna olemuse tõttu ei pruugi see olla parim valik neile, kes armastavad kokkamist. Selle pehme pind ja poorne struktuur muudavad marmori vastuvõtlikuks plekkidele ja kahjustustele. Kuigi marmorile on võimalik teha kaitsetöötlust, tuleb seda pidevalt uuendada, et tagada pinna säilimine. Marmor võib olla suurepärane valik neile, kelle jaoks esteetika on praktilisusest olulisem. Selle ilu, rikkaliku mustrivaliku ja luksusliku välimuse tõttu on marmor disainerite seas väga hinnatud.

Keraamilised pinnad

Keraamilised pinnad: Keraamilised pinnad on suurepärane valik nii köögis kui ka vannitoas. Need sobivad hästi allumiiniumraamidega ustele ja pakuvad laia valikut viimistlusvõimalusi. Keraamilised pinnad sobivad erinevate sisekujundusstiilidega, kuid võivad olla kallimad kui mõned teised materjalid. Kuigi selle materjali töötlemine on keerulisem, ületavad nende eelised sageli nende puudusi.

Komposiit

Komposiitmaterjalid pakuvad suurt paindlikkust ja loomingulist vabadust. Üks suurimaid eeliseid on võimalus kasutada sama materjali nii töötasapinnal kui ka uksel, mis võimaldab saavutada ühtse ja stiilse disaini. Komposiitmaterjalide kasutamine võib viia unikaalsete ruumilahendusteni, nagu näiteks kuubiku kujulised elemendid, mille nurgad on lõigatud 45 kraadise nurga all. See avab võimalused huvitavateks ja innovaatilisteks disainilahendusteks, mille puhul tavalised materjalid ei pruugi olla nii paindlikud.

Odavama köögimööbli puhul kasutatakse sageli madalama kvaliteediga materjale, mis võivad mõjutada mööbli eluiga ja funktsionaalsust. Näiteks võidakse kasutada odavamat ja õhemat puitlaastplaati või vineeri, mis ei pruugi olla niiskuskindel ega vastupidav. Sellised materjalid võivad aja jooksul paisuda, deformeeruda või kooruda, eriti niisketes tingimustes nagu köök.

Enne köögi sisustuse ostu uurige, millistest materjalidest see on valmistatud. Kvaliteetne köögimööbel on tavaliselt valmistatud vastupidavatest materjalidest nagu eelpool mainitud melamiin, kõrgsurvelaminaat või meie uusim alumiiniumkärjetäidisega uksed. Kui eelarve on piiratud, otsige materjale, mis pakuvad head hinna ja kvaliteedi suhet nagu äsjamainitud melamiin, kõrgsurvelaminaat või komposiit. Vastupidavate materjalide kasutamine köögimööbli valmistamisel tagab, et teie köök säilitab oma välimuse ja funktsionaalsuse aastateks.

Meie meeskond Palazzo Interiors’is aitab teil eristada kvaliteetset köögimööblit odavast, pöörates tähelepanu detailidele, nagu materjalide vastupidavus, mööbli konstruktsioon ja viimistlus. Lisaks pakume professionaalset nõustamist, et aidata teil valida sobivaimad materjalid ja sisekujunduslikud lahendused, mis vastavad teie vajadustele ja eelarvele.

Kuidas on köögi sisustus konstrueeritud ja monteeritud?

Eritellimus köögimööbel on tavaliselt konstrueeritud nii, et see tagab pikaajalise stabiilsuse ja vastupidavuse. Odavama mööbli puhul võivad liitmikud ja kinnitusdetailid olla nõrgemad, mis võib hiljem põhjustada probleeme. Uurige, kuidas mööbel on ehitatud, ja veenduge, et see vastaks teie ootustele. Odav köögimööbel võib esmapilgul tunduda hea sooduspakkumisena, kuid sageli peitub odava hinnas ka märgatavalt madalam kvaliteet. See võib ilmneda kehva viimistluse, ebastabiilse konstruktsiooni või madala kvaliteediga furnituuri (nt hinged, käepidemed) näol. Odav köögimööbel võib aja jooksul puruneda või muutuda ebafunktsionaalseks, sundides teid paranduste tegemiseks või isegi uue mööbli ostmiseks rohkem raha kulutama.

Kvaliteetset köögimööblit eristab odavast korralikult koostatud ja masinate poolt kokku pressitud karkass, vastupidav materjal ja kvaliteetne furnituur. Kontrollige, et kapid oleksid korralikult koostatud ja paigaldatud, hinged ja sahtlid töötaksid sujuvalt ning viimistlus oleks ühtlane ja kriimustusvaba. Eritellimus köögimööbel võib esialgu maksta rohkem, kuid pikemas perspektiivis säästate remondikuludelt ja väldite ebamugavusi, mida põhjustab madala kvaliteediga mööbel.

Milline on köögimööbli garantii?

Mööblifirma valimisel makstakse lisaks füüsilisele tootele ka asjatundlikkuse, kohandamise ja vastutuse eest. Korralik firma pakub kliendile mitte ainult mööblit, vaid ka kompleksset teenust, mis hõlmab toodete omavahelist sobitamist ja pikaajalise vastutuse võtmist. Köögi sisustuse ostmine on märkimisväärne investeering, seega on oluline, et teil oleks kindlustunne oma valiku osas. Hea garantii näitab, et tootja usaldab oma toodet ja on valmis aitama võimalike probleemide korral neid lahendada. Odav köögimööbel võib olla lühikese või lausa täiesti puuduva garantiiga. Enne ostu uurige tootja garantii tingimusi. Valige köögimööbli pakkujad, kes pakuvad suurepärast garantiid, et olla kindel oma investeeringu väärtuses.

Siin on mõned täpsustused ja lisateave, mida võiksite teada:

 • Garantiiaeg: Garantiiaeg erineb eri tootjate ja köögimööbli mudelite puhul. Tavaliselt on garantiiaeg vahemikus 1 kuni 10 aastat, kuid mõned tootjad võivad pakkuda veelgi pikemat garantiid. Uurige tootjalt garantiiaja kohta ja veenduge, et see vastab teie ootustele.
 • Garantii katab: Köögimööbli garantii katab tavaliselt materjali- ja tootmisdefekte. See tähendab, et kui ilmnevad probleemid, mis on seotud materjalide või töö kvaliteediga, peaks tootja need probleemid kõrvaldama või asendama defektse osa. Küsige tootjalt täpset informatsiooni selle kohta, mida garantii täpselt hõlmab, ja veenduge, et see vastab teie ootustele.
 • Garantii välistused: Garantii ei pruugi katta kõiki võimalikke probleeme. Näiteks ei pruugi garantii katta kahjustusi, mis on põhjustatud valest paigaldamisest, ebaõigest kasutamisest või looduslikest õnnetustest. Lugege garantii tingimusi hoolikalt ja veenduge, et teate, millised kahjustused on kaetud ja millised mitte.
 • Hooldus ja remont: Mõned köögimööbli tootjad pakuvad lisaks garantiile ka hooldus- ja remonditeenuseid. See võib olla kasulik, kui teil on vaja tulevikus abi köögimööbli hooldamisel või parandamisel. Uurige tootjalt, kas nad pakuvad selliseid teenuseid ja millised on nende tingimused.
 • Lisagarantii: Mõned tootjad võivad pakkuda lisagarantiid, mis annab teile veelgi suurema kindlustunde oma investeeringu osas. Lisagarantii võib katta lisatasusid, nagu näiteks tööjõukulud või transpordikulud, kui mööbel peaks vajama remonti või asendamist. Küsige tootjalt lisagarantii kohta ja kaaluge, kas see on teie jaoks väärtuslik.

Kas teenusepakkujal on lihtsasti kättesaadav klienditugi ning milline on ettevõtte maine?

Köögimööbli ostmisel on oluline arvestada mitte ainult toote enda kvaliteediga, vaid ka teenusepakkujaga. Klienditugi ja ettevõtte maine mängivad suurt rolli selles, kui hästi vastab köögimööbel teie vajadustele ning kuidas kulgeb kogu ostu- ja paigaldusprotsess.

Klienditugi: Hea klienditugi on märk usaldusväärsest ettevõttest. Enne köögimööbli ostmist uurige, kuidas tootja klienditoele ligi pääseb, kas on olemas telefoni- või e-posti tugi, ja kas neil on klienditoe esindajad, kes oskavad teid aidata. Lisaks uurige teiste klientide kogemusi klienditoega – nii saate parema ülevaate ettevõtte kvaliteedist ja usaldusväärsusest.

Tootja maine: Tootja maine on samuti oluline tegur köögimööbli ostmisel. Hea mainega tootjad on tavaliselt seotud kvaliteetsete toodete, pikaajalise garantii ja hea klienditoega. Enne ostuotsuse tegemist uurige tootja tausta, küsige tuttavatelt nende kogemusi ning lugege võimalusel klientide arvustusi.

Kuidas toimub köögimööbli paigaldamine ja hooldamine?

Köögimööbli paigaldamine on oluline protsess, mis nõuab erioskusi ja kogemusi. Soovitatav on kasutada professionaalset paigaldusteenust, eriti kui mööbel on tellitud spetsialiseeritud ettevõttelt. Paigaldusmeeskonnad, nagu meil Palazzo Interiors’is, on saanud spetsiifilist koolitust ja neil on ulatuslikud kogemused konkreetse tootja mööbli paigaldamisel, tagades mööbli korrektse ja turvalise paigaldamise.

Hoolduse osas on oluline mõista, et kvaliteetne köögimööbel, mis on valmistatud vastupidavatest materjalidest, ei vaja regulaarset hooldust. Siiski on soovitatav aeg-ajalt mööblit puhastada, kasutades õrnu puhastusvahendeid toidujääkide ja muude plekkide eemaldamiseks. Mööbli viimistluse uuendamine võib olla vajalik mööbli pikaajalise välimuse ja vastupidavuse tagamiseks. Korrektselt paigaldatud ja hooldatud mööbel kestab kauem, säästab raha remondikuludelt ja tagab köögi ilu ja funktsionaalsuse pikaajaliselt.

Millised lisad ja kohandused on saadaval?

Odav köögimööbel võib tunduda atraktiivne, kuid see ei pruugi pakkuda kõiki lisasid ja kohandamisvõimalusi, mida soovite näha oma unistuste köögis. Näiteks võib odavam mööbel olla saadaval ainult standardsetes mõõtudes ja värvivalikutes, piirates teie võimalusi luua ainulaadne ja isikupärane köök. Lisaks võib odav köögimööbel olla müügis ilma lisatarvikuteta; nagu integreeritud valgustus, prügikastid või kohandatud sahtlid, mis muudavad teie köögi kasutamise mugavamaks ja tõhusamaks.

Võimaluse korral valige tootja, kes pakub laias valikus mõõtmeid, materjale, värve ja lisatarvikuid, et saaksite luua oma unistuste köögi, mis vastab teie vajadustele ja stiilieelistustele.

Eritellimus köögimööbel võib olla hea valik, kui otsite midagi ainulaadset, mis on kohandatud vastavalt teie ruumi eripäradele või kui soovite luua köögi, mis vastab teie individuaalsetele vajadustele. Palazzo Interiorsi meeskond aitab teil hinnata, millal on õige aeg investeerida eritellimus köögimööblisse, ning pakub teile täielikku tuge projekteerimisest kuni paigaldamiseni.

Milline on köögimööbli hinna ja kvaliteedi suhe?

Enne köögi sisustuse ostmist kaaluge hoolikalt hinna ja kvaliteedi suhet. Odav köögimööbel võib tunduda taskukohane lahendus, kuid kui see pole kvaliteetne ega vasta teie vajadustele, siis see ei pruugi olla parim investeering. Võtke endale aega, et hinnata köögimööbli materjale, konstruktsiooni, viimistlust, garantiid ja lisasid ning võrrelge neid teiste turul pakutavate võimalustega. Juhul kui teie endi jaoks see tundub ajakulukas ülesanne, aitavad meie tublid sisearhidektid teid meeleldi sobivate lahenduste leidmisega.

Kui eelarve on piiratud, kaaluge kompromisse, mis ei mõjuta oluliselt köögimööbli kvaliteeti ja funktsionaalsust. Näiteks võite valida keskklassi materjalid, mis pakuvad head hinna ja kvaliteedi suhet. Pidage meeles, et eritellimus köögimööbel on pikaajaline investeering, mis tasub end ära mugavuse, vastupidavuse ja esteetilise väärtuse kaudu.

Kas eritellimus köögimööbel mahub minu eelarvesse?

Toome näite: Ühe uusarendusliku kahe magamistoaga korteri saab sisustada algusest lõpuni 30 000€ eelarve piires. Sellise eelarvega sisustamisprojekti puhul on oluline teada, et kahe kuu jooksul on võimalik luua stiilne ja praktiline eluruum, mis sobib ideaalselt sissekolimiseks või üürileandmiseks.

Sageli juhtub, et inimesed arvavad, et eritellimus köögimööbli hind on palju kallim kui standardlahenduse, mistõttu nad ei kaalu seda võimalust. Ent sellised eelarvamused võivad takistada inimestel luua omanäolist ja kaunist kodu.

Kuidas säästa raha köögi sisustuse ostmisel ilma kvaliteedis järeleandmisi tegemata, kasutades Palazzo Interiorsi teenuseid?

Pakume mitmeid viise, kuidas säästa raha köögi sisustuse ostmisel ilma kvaliteeti ohverdamata:

 1. Materjalide hoolikas valimine, mis tagab hea kvaliteedi ja vastupidavuse, kuid jääb teie eelarvesse.
 2. Kombineerides standardmõõdus mooduleid eritellimuslike lahendustega, et saavutada kohandatud ilme ilma suuremate lisakulutusteta.
 3. Nõustamine energiasäästlike ja keskkonnasõbralike lahenduste valimisel, mis aitavad vähendada töö- ja hoolduskulusid pikas perspektiivis.
 4. Palazzo Interiorsi meeskonna teadmiste ja kogemuste kasutamine, et leida parimad pakkumised ja allahindlused kvaliteetsetelt tootjatelt.

Kuidas meie aitame teil kvaliteetset köögimööblit valida?

Oleme Palazzo Interiors’is pühendunud kvaliteedi ja väärtuse pakkumisele oma klientidele. Selle saavutamiseks keskendume erinevatele hindamiskriteeriumitele, nagu materjalid, töö ja disain. Valime hoolikalt oma koostööpartnereid ja materjalide tarnijad, veendumaks, et nende tooted vastavad kõrgetele kvaliteedistandarditele.

Kvaliteetse köögimööbli valimisel pöörame tähelepanu mitmele aspektile:

 1. Materjalide kvaliteet ja vastupidavus;
 2. Mööbli konstruktsioon ja liitmikud;
 3. Funktsionaalsus ja ergonoomika;
 4. Kujunduse sobivus ruumiga.

Palazzo Interiorsi meeskond aitab klientidel neid aspekte hinnata ja leida lahendusi, mis vastavad teie vajadustele.

Kokkuvõtteks

Odav köögimööbel võib tunduda nagu hea võimalus raha säästmiseks, kuid enne otsuse langetamist tasub hoolikalt kaaluda kõiki aspekte. Köögi sisustuse valimisel on oluline võtta arvesse mitmeid tegureid, sealhulgas materjale, konstruktsiooni, funktsionaalsust, garantiid, paigaldust, kohandamisvõimalusi ja hinda. Enne kui otsustavaks saab köögimööbli hind, esitage endale ülaltoodud 7 küsimust, et teha kindlaks, kas see vastab teie vajadustele ja ootustele.

Eritellimus köögimööbel on pikaajaline investeering, mis pakub aastate jooksul mugavust, funktsionaalsust ja ilu. Seega tasub veeta aega, et leida parim võimalik lahendus teie eelarvele ja vajadustele.

Valides Palazzo Interiorsi teenused, saate kindel olla, et teie eritellimus köögimööbel vastab teie ootustele ja vajadustele ning on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ja pikaajaliseks kasutamiseks. Nii saate nautida oma uut köögiruumi aastaid, teades, et olete teinud õige valiku.
Tagame kvaliteedi ja väärtuse oma klientidele, pakkudes erinevaid teenuseid ja nõustamist, mis aitavad leida parimaid lahendusi köögimööbli ostmisel. Meie meeskonna abiga saate teha teadlikke otsuseid, mis aitavad teil säästa raha ilma kvaliteedis järeleandmisi tegemata.

Ärge jääge oma köögi sisustuse valikuga hätta! Võtke ühendust meiega juba täna, et leida just teile sobivaim lahendus. Meie asjatundlikud sisearhitektid ja disainerid on valmis teid juhendama kvaliteetse ja vastupidava köögi sisustuse valimisel, mis vastab teie eelarvele ja vajadustele. Küsige nõu ja saate teada, kuidas luua unistuste köök, mis on ka praktiline ja kestev. Helistage meile numbril +372 56 40 851 või saatke e-kiri aadressil palazzo@palazzo.ee ning alustage teekonda oma ideaalse köögi sisustuse poole koos Palazzo Interiorsiga!