Eramu Nõmmel

Sisearhitekt Airita Aim
Eritellimusmööbli disain, disainmööbel Palazzo Interiors

See Nõmme mändide all olev eramu sai tehtud lastega perekonnale. Selle kodu teevad tavapärasest erilisemaks spa ja veinikelder.

Lahendus

Projekti planeerimist alustasime kliendiga eskiisprojekti staadiumist. Kõik sisekujunduse plaanid panime paika juba enne ehitusloa saamist. Ehitusloa saades ning arhitekti viimaste jooniste tegemisel sai palju toetuda juba tehtud sisearhitektuursele lahendusele.

Klientidel oli sellisest planeerimisest olemas varasem kogemus, kuna see polnud nende esimene kodu. Seega olid neil põhilised ideed ja mõtted juba kokku kogutud, ettevalmistused tehtud ja valitud mida teha ja mida mitte teha.

Esimesel korrusel on esik, elutuba ja majapidamisruum. Köök asetseb kõrvuti elutoaga ning on eraldatud vaheseina ning klaasuksega, kuna avatud kööki ei soovitud. Samuti on köök elutoast veidi kõrgemal, seega läheb elutoast kööki paari astmega trepp. Kuna aga köök ja elutuba on mõlemad väga perekesksed ja hubased ruumid, on õhulisuse ja avatud köögi mulje loomiseks tehtud kööki ja elutuba eraldava seina alumisse äärde 2 siseakent. Veelgi tugevama ühtsuse tekitamiseks on siseakende alumise äärega samale kõrgusele paigaldatud nii elutoas olev kaminakivi kui ka seinakapid.

Kaminaseina puhul pidime veidi rohkem nuputama, kuna sein ei olnud täpselt 90 kraadi all. Leidsime põneva lahenduse, mis selle arhitektuurilise eripära kasuks mängis.

Esimese korruse põrandamaterjalina kasutati kivi, kuna peres oli ka väike yorkshire’i terjer, kelle aktiivsust arvestades tavapärane elutoa põrandamaterjal, näiteks puit, eriti kaua ilusana ei püsiks.

Maja teisel korrusel on 3 magamistuba, garderoob ning vannituba. Kuna 2. korruse vannituba ning 1. korruse majamistuba asuuvad täpselt üksteise kohal, sai sisearhitekti ja arhitekti väga hea koostöö tulemusena kasutusele võtta pesutoru, millest saab mugavalt saata kogu must pesu vannitoast majapidamisruumi.

Maja esimest ja teist korrust ühendavat treppi soovisime planeerida nii, et see jääks võimalikult märkamatuks ning ei häiriks elutoa hubasust. Seega planeerisime trepihalli ehk tekitasime olukorra, kus trepp oleks mõlemalt poolt vaheseintega. Õhulisuse ja põnevuse loomiseks tegime neile vaheseintele ka siseaknad.

Teisel korrusel asuvasse lastetuppa asus elama teismeline neiu. Sinna joonestasime romantilises ning naiselikus stiilis eritellimusmööbli.

Klientide soovil valisime kõik materjalid väga kvaliteetsed. Läbivaks jooneks on pähkel, millele sekundeerivad kivi, klaas ja tekstiil. Värvigamma valikuks olid soojad ja hubased toonid. Hubasuse saavutamiseks kasutasime erinevaid dekoratiivvärve, näiteks köögis, kus üks sein sai tehtud kuldseks.

Et luua suures majas rohkem ühtsust, disainis Palazzo eramule oma majamärgi, mida on kasutatud läbivalt terves majas. Näiteks disainiti roostevabast metallist välisukse link, mis on majamärgi kujuga, samuti kasutati seda mustrina kapiustel ning turvalisusest tingituna ruume eraldavatel klaasustel (et keegi läbi klaasi ei prooviks kõndida).